G-H53B1JHBNY

Jak na trávicí obtíže

Často se na mě obrací lidé s různými zdravotními potížemi. Velmi často s obtížemi se zažíváním a trávením. Crohnova choroba, ulcerózní kolitida, refluxy, bolesti, průjmy, hučení, nadýmání, alergie, intolerance, to jsou záležitosti, které řeším na denní bázi.

Samozřejmě ráda se zaobírám klienty, kteří jsou zdraví a chtějí se zaměřit na prevenci. To je absolutní ideál, ale často svá těla řešíme, když se už objevuje varovný signál.

Nedávno se na mě obrátil pán, který měl problémy s velkým hučením břicha a střev. Trápilo ho to dlouho a styděl se i při schůzkách, protože zvuky vydávané jeho zažíváním byly opravdu hlasité. Zvolil si analýzu střevního mikrobiomu, nasadili jsme probiotika a prebiotika pro něj vhodná a přepisoval svůj střevní mikrobiom poctivě více než půl roku. Po 4 měsících pocítil úlevu o 80%, trochu mu v břiše ještě hučí, budeme řešit spolu dále.

Kontaktovala mě mladá maminka, která několik let trpí průjmy. Byla na SCD stravě, ale stav se jí začal ještě zhoršovat a nemohla už přijmout běžnou potravu. Udělaly jsme u ní analýzu střevního mikrobiomu. Její výsledky byly dost otřesné. Měla naprostý minimum bifidobakterií i laktobacilů. Po výsledcích se rozhodla pro individuální probiotika na rok, aby nově osídlila svá střeva. Než se jí vyrobí, dodávaly jsme doporučené dávkování bifidobakterií a laktobacilů. Už po prvním měsící se jí začalo ulevovat a stav zlepšovat. Průjmy jí přestaly. Těším se s ní na její cestu zpátky ke zdraví a vitalitě.

Další problémy jako průjmy, zácpy, potíže s imunitou, s kůží u klientů, u všeho máme výborné výsledky při zlepšení střevního mikrobiomu.