G-H53B1JHBNY

Jak posílit imunitu

Imunita je schopnost organismu rozpoznávat cizorodé látky, bránit jejich vniknutí do organismu a zajišťovat jejich likvidaci v organismu.

Mít v pořádku imunitní systém je zcela zásadní. Pro imunitní systém je důležitá zdravá životospráva. Život, který je převážně v psychické pohodě, s vyváženou zdravou stravou, dostatečným kvalitním spánkem, se seberealizací a kvalitními lidmi kolem sebe.

V těle je centrum imunity ve střevech. Zde se tvoří kolem 70% naší imunity. Dnes jsou střeva v hledáčku odborníků a vědců, protože střevní mikrobiom zásadně ovlivňuje naše zdraví. Ozdravením střevního mikrobiomu se posiluje naše zdraví. Příznivě se působí i na autoimunitní poruchy, alergie, celkovou odolnost organismu a zvyšuje se kvalita života.

Jak posílit svou imunitu?

Důležitá je životaspráva, vyvážená strava, doporučují se čas od času půsty. Zásadní je pohyb, otužování (sauna, studená sprcha po ránu, studený vzduch). Určitě zdravý spánek a relax. Protože stres je v naší společnosti velmi častým společníkem a dlouhodobý stres je příčinou oslabené imunity, relaxační techniky jako dechová cvičení, meditace, jóga jsou skvělými parťáky do každodenního života. Najít si rituály jako po ránu si dát studenou sprchu, zacvičit si jógu, naladit se na nový den dechovým cvičením, je velkým pomocníkem.  

Co se týče stravy, perfektní jsou fermentované potraviny jako kvašená zelenina, probiotika, omega 3 mastné kyseliny. Pro imunitu je zásadní vitamín D. Důležité jsou další vitamíny a minerály.

Jak můžeme poznat, že nám chybí některé důležité látky z potravy?

Projevy můžou být některé z těchto potíží: suchá pokožka, akné během menstruace, modřiny, na ústech popraskané koutky, afty, na nehtech bílé tečky, slabé lámavé nehty, padající vlasy, lupy, kruhy pod očima, prasklé cévky, nestabilní emoce, podrážděnost, nespavost, točení hlavy, deprese, křeče ve svalech, mravenčení, aj.

 Pokud se v těchto projevech vidíte, nebo je téma imunity pro vás zásadní, může vám pomoci práce pana doktora Ryšávky, který svůj život zasvětil výzkumu střevního mikrobiomu a vyvinul produkty podporující zdraví. Jako první je produkt Probio, probiotika s prebiotiky, které harmonizují střevní mikrobiom. Dále sirup Life, který je složen z černé Goji, betaglucanu z hlívy ústričné a dračího ovoce. Je to silný antioxidant, který vychytává volné radikály, které poškozují buňky v těle. Life je prevence civilizačních chorob (rakoviny aj.). Do třetice je Colostrum, které je obohaceno vitamínem D, K, selenem a fermentovanou kurkumou. Je to silný štít pro udržení zdravé funkce imunitního systému a kostí.  

Pokud Vás trápí stres, pomůže vaší imunitě zklidnění a podpora nervové soustavy. To umí sirup CBD. Funguje jako přírodní antidepresiva (nemá nežádoucí účinky). Pomáhá zdravé funkci mozku a zraku. Obsahuje krom extraktu z konopí i Omega 3 mastné kyseliny a B6. Je vhodný produkt při psychosomatických potížích. (Alergie, astma, aj.)

Sama jsem byla pacient imunologie a měla velké potíže s častým nachlazením a alergiemi. Po nasazení produktů od pana doktora Ryšávky (po několika měsících užívání), mám nejen výbornou imunitu, ale zbavila jsem se i jarní alergie. Pokud byste chtěli poradit ohledně produktů, zda jsou pro Vás vhodné, případně jaké, klidně se na mě obraťte, moc ráda Vám poradím. (Stačí napsat zde.)