G-02BMEMT6FR

Nebuď střevo, starej se o své střevo

Víte, jak moc střeva jsou důležitá pro váš organismus? Pokud ano, tak se určitě o ně dobře staráte. Pokud ne, věnujte 2 min tomuto článku.

Naše střeva ovlivňují celkové naše zdraví a pohodu. Je tak jednoduché je opomíjet a pak se setkat s nějakou nepříjemnou nemocí.  Avšak pečlivá péče o naše střevní prostředí má významný vliv na náš životní styl a celkovou pohodu. A tak slogan, Nebuď střevo, starej se o střevo je údernou připomínkou pro naši každodennost.

1. Mikrobiom: Tajemný svět uvnitř nás

Náš trávicí systém je domovem pro několik set druhů mikroorganismů, tyto „brebery“ ovlivňují v našem těle úplně všechno. Zatímco některé z nich jsou škodlivé pro naše zdraví, mnoho z nich jsou pro tělo prospěšné a dokonce nezbytné. Naším chováním k sobě ovlivňujeme poměr těch přátelských a nepřátelských bakterií. Ty nás pak ovládají různými chutěmi, náladami i chováním. Podpořte ty „žádoucí“ bakterie rozmanitou vlákninou, probiotiky a přirozenými fermentovanými produkty.

2. Vláknina: Stavební kámen zdravého trávení

Vláknina je základní složkou stravy, která podporuje správné trávení a zdraví střev. Je to potrava pro naše přátelské bakterie. Zahrňte do svého každodenního jídelníčku ovoce, zeleninu a celozrnné produkty pro optimální funkci trávicího traktu. Můžete ještě doplnit ve formě prebiotik – existují různé druhy vláknin i spolu s hodnotnými látkami pro tělo (odkaz).

3. Probiotika: Přátelé z vnitřního světa

Probiotika jsou prospěšné bakterie, které pomáhají posílit imunitu a podpořit zdravá střeva. Probiotické potraviny a doplňky je vhodné zařadit do svého každodenního stravování. Naprosto komplexní a nadupaná probiotika máte zde.

Existuje dnes i taková vymoženost jako jsou individuální probiotika na míru.

4. Dostatek tekutin: Klíč k optimálnímu trávení

Pitný režim je základním prvkem správného fungování střev. Ujistěte se, že pijete dostatek vody, abyste udrželi optimální hydrataci a podpořili zdravé trávení.

5. Řízení stresu: Klíčový faktor pro zdravá střeva

Stres má negativní vliv na trávicí systém. Pravidelné cvičení, meditace, dechové a relaxační techniky vám pomohou udržet váš organismus v optimálním stavu.

Prevence rakoviny tlustého střeva

Rakovina tlustého střeva je vážným zdravotním problémem. V České republice se v posledních letech bohužel zvyšuje počet případů. Podle statistik trpí touto nemocí přibližně 45 lidí na 100 000 obyvatel. Včasnou prevencí se dá těmto i jiným nepříjemným komplikacím předejít.

Máte podezření, že váš střevní mikrobiom není v pořádku?

Pokud se necítíte svěží, plní energie, vitality a síly, nebo vás trápí různé trávicí potíže, intolerance, alergie, kožní potíže, autoimunitní poruchy, atd. Je na čase s tím něco udělat. 🙂

Investujte do svého zdraví

Dočetli jste až sem? Že jste se nedozvěděli nic moc nového? Ale? Kolik z těch věci opravdu každý den praktikujete a děláte? I malé úsilí může mít dlouhodobé pozitivní účinky na váš životní styl a pohodu. Zajímá vás toto téma více?

Moc ráda vás zvu 5.11. ve 20:00 na on-line setkání se mnou a s výživovou poradkyní a to zcela zdarma (ZDE).

A tak: Nebuď střevo, starej se o střevo :).

P.S. Chceš poradit? Ozvi se mi.

Za pár minut vybereme tu nejluxusnější potravu pro vaše přátelské bakterie (a ještě se slevou) a bude se vám žít lépe a radostněji 🙂