G-H53B1JHBNY

Co je střevní mikrobiom

Mikrobiom je souhrn všech mikroorganismů, tedy bakterií, hub, kvasinek, či virů žijící uvnitř našeho těla a i na jeho povrchu. Největší množství je obsaženo ve střevě.

Střevní mikrobiom obsahuje na 2000 druhů bakterií, jejich hmotnost může u člověka dosáhnout až 1,5 kg.

Střevo je největším imunitním orgánem. O střevě se říká, že je to druhý mozek, protože ve střevě je podobné množství neuronů jako v naší míše.

Střevo ovlivňuje mozek tím, že se 95 procent serotoninu (to je hormon štěstí) a 50 procent dopaminu, tvoří ve střevech.

Stav mikrobiomu ovlivňuje celkově naše zdraví, naši pamět, schopnost učit se, i chování a duševní zdraví.

Zdravý mikrobiom je důležitý pro kvalitní a spokojený život.

Jak získat zdravý mikrobiom?

Důležitá je určitě kvalitní a vyvážená strava. Dnešní potraviny nemají v sobě mnoho živin, proto je vhodné přidat i kvalitní výživové doplňky a kvalitní probiotika.

Střevním mikrobiomem se dnes zabývá mnoho lékařů a vědců. Mezi ně patří i pan doktor Ryšávka, který se svým výzkumným týmem tuto oblast vyvíjí přes 17 let.

Pan doktor vyvinul probiotika s názvem Probio. Při výrobě použil tzv. tyndalizační technologii, kdy přátelské bakterie jsou jednoduše řečeno uspaná.  Nedochází tak k narušení probiotického účinku a přátelské bakterie si zachovávají svůj účinek. Navíc díky tomu jsou probiotika velmi šetrná a nezpůsobují nežádoucí účinky.

V jeho probioticích je 12 probiotických kmenů a potrava pro přátelské bakterie – prebiotická rozpustná vláknina z čekanky.

Tato probiotika jsou výborným startem při řadě zdravotních obtížích nebo ideálně jako prevence a podpora zdraví.

 Péčí o svůj střevní mikrobiom je možné si zkvalitnit život a předejít mnoha zdravotním obtížím. Krom správné výživy je vhodný vyvážený život v psychické pohodě s dostatečným příjmem tekutin, pohybem, psychickým a fyzickým odpočinkem. Protože ale ne vždy se nám to optimálně daří, je možné své tělo podpořit dalšími potravinovými doplňky. Od pana doktora Ryšávky máme celou paletu sirupů, které působí od detoxikace po výživu buněk. Více o nich najdete zde.