G-H53B1JHBNY

Zácpa u dětí

Když naše první dcera byla malá, měla velké problémy s kakáním. Trápila ji zácpa, seděla na nočníku, plakala a bála se tlačit. Nevěděli jsme, jak jí pomoct.

Dneska už bych věděla, jak jí pomoci, ale tehdy jsem informace neměla. Toto téma vnímám stále jako aktuální. Proto budu vděčná, když se tento článek dostane k těm, kdo ho potřebují.

Toto téma je krásně popsané v knize Zdravá střeva od manželů, vědců, Sonnenburgových. Jejich malá dcera trpěla na zácpy a oni to dokázali změnit kompletní změnou stravy a zkoumáním střevního mikrobiomu.

Střevní mikrobiom se dá ovlivnit mnoha faktory a má to obrovský smysl, protože ovlivňuje v těle úplně všechno – dá se říci, je to naše továrna zdraví. Takže pokud dítě má problém s kakáním, můžete šáhnout po mnoha možnostech. Povím tu nejrychlejší a za mě nejefektivnější cestu, kdy výsledek bývá u dětí v řádech týdnů i dnů.

Probiotika a prebiotika jako klíčový nástroj

Co bych udělala dnes s naší první malou dcerou? Vlastně to, co dělám s naší nejmladší 2,5 letou dcerou. Nasadila jsem jí velmi účinná probiotika s prebiotiky a do toho sirupy podporující mikrobiom a celkově imunitu v těle. I když tyto produkty jsou z legislativního důvodu pro děti od 3 let (vím, že na malých dětech se netestuje a že je to pro mě formalita), dceři jsem sirupy s nejlepším svědomím podala.

Výsledky? Krásné. Máme vyzkoušené u dětí s problémem s kakáním, funguje to. Samozřejmě je ideální změnit stravu, mít pro dítě co nejharmoničtější prostředí (což ne vždy jsme schopni zvládnout). Podpořit to probiotiky s prebiotiky je velmi nápomocné.

Jak vybrat kvalitní probiotika?

Ještě se setkávám s tím, že maminky u dětí probiotika už používají, ale efekt moc není. Pozor na to, každá probiotika jsou jiná a mnoho z nich jsou velmi nekvalitní a mají nízkou účinnost. Proto – zkoušejte, zjišťujte a vytrvejte. Za mě mohu doporučit jedny z nejlepších na trhu.

Jsou dělány tyndalizační technologií, tzn. že bakterie v nich jsou v uspané formě a mohou bezpečně projít trávicím traktem. Je tam 12 kmenů laktobacilů, bifidobakterií a je tam i streptococcus thermophilus, který napomáhá trávení bílkovin a lipidů. Obsahují 10 miliard kmenů a co je podstatné, mají i prebiotickou složku – což je rovnou potrava pro ty přátelské bakterie, mohou se tedy lépe množit.

Doporučení a kontaktní informace

Užívat probiotika je potřeba několik měsíců, protože střevní mikrobiom se přepisuje od 3 do 9 měsíců, ale u dětí bývá efekt rychlejší.

K těmto probiotikům své dceři dávám i produkt rovnou podporující imunitu a výsledky jsou skvělé. Její imunita funguje krásně. Jednou za čas nás navštíví rýma a to je dcerka ve školce, kde nemocnost dětí je velmi častá.

Klidně mě kontaktujte, můžeme rovnou probrat, co řešíte a s čím Vám mohu pomoci. Ráda zařídím slevu a stanu se Vaším průvodcem.